ହୃଦୟ ଖୋଲି ଦାନ ଦେଲେ ଭାଇଜାନ ,16 ହଜାର ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଙ୍କୁ ଦେଲେ 4 କୋଟି 80 ଲକ୍ଷ

0
132

ନିଜ ପ୍ରତିଶୃତି ରଖିଛନ୍ତି ଅଭିନେତା ସଲମାନ ଖାନ I କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ଏହି ଶିଳ୍ପର ମଜୁରୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ଯେଉଁମାନେ ତାଲା ବନ୍ଦ ଯୋଗୁଁ ବେକାର ଅଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସଲମାନ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଜ୍ଞା ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି। ନିଜ ପ୍ରତିଶୃତି ରଖିଛନ୍ତି ଭାଇଜାନ ସଲମାନ ଖାନ I ସଲମାନ ଖାନ ମଙ୍ଗଳବାର ଫେଡେରେସନ୍ ଦ୍ୱାରା ପଠାଯାଇଥିବା 16000 ଶ୍ରମିକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ମୋଟ 4 କୋଟି 80 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ସଲମାନ ମେ ମାସରେ 19000 ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ 5 କୋଟି 70 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଉପାୟରେ ସେ ଦୁଇ ମାସ ଧରି ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବେ ଏବଂ ସମୁଦାୟ 10 କୋଟି 50 ଲକ୍ଷ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ | ପ୍ରାୟ 10 ଦିନ ପୂର୍ବେ ସଲମାନ ଖାନ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଡକ୍ସନ୍ ଫେଡେରେସନ୍ ଅଫ୍ ୱେଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ଇଣ୍ଡିଆ ସିନେ କର୍ମଚାରୀ ଅଶୋକ ଦୁବେଙ୍କ ସାଧାରଣ ସଚିବଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇ ସିନେମା ଶିଳ୍ପ ସହିତ ଜଡିତ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ନମ୍ବର ମାଗିଥିଲେ। 19000 ଶ୍ରମିକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ବିବରଣୀ ସଲମାନଙ୍କୁ 6 ଏପ୍ରିଲ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ନମ୍ବର ସଲମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ 7 ଏପ୍ରିଲ ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା 16000 କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ପ୍ରତି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପିଛା 3000 ଜମା ଦେଇଛନ୍ତି ଭାଇଜାନ I ବାକି ଶ୍ରମିକ ମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦିଆଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ତା କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ମେ ମାସରେ ମଧ୍ୟ 19000 ଶ୍ରମିକ ଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ I

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here