ପୁଅ ର କାନ୍ଦ ଶୁଣି ଆନ୍ଧ୍ରରେ ଫସି ରହିଥିବା ପୁଅକୁ 1400 କିଲୋମିଟର ସ୍କୁଟି ଚଳାଇ ସାଙ୍ଗରେ ଆଣିଲା ମା

0
202

ମା ହେଉଛି ସବୁଠୁ ବଡ ଯୋଦ୍ଧା I ନିଜ ସନ୍ତାନ ବିପଦ ରେ ପଡ଼ିଥିଲେ ମା କେଭେଁବି ସମ୍ଭାଳି ପାରିବ ନାହିଁ ନିଜେ ଯୁଦ୍ଧ ଲଢ଼ିବାକୁ ବି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଇଯିବ ,ଯାହାର ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ତେଲେଙ୍ଗାନା ରେ I ଏକ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ ର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଭାବରେ କାମ କରୁଥିବା 48 ବର୍ଷୀୟ ଜଣେ ମା ଆନ୍ଧ୍ର ରେ ଲକ ଡାଉନ ପାଇଁ ଫସି ରହିଥିବା ନିଜ ପୁଅ କୁ ଆଣିବାକୁ 1,400 କିଲୋମିଟର ଦୂର ତେଲେଙ୍ଗାନାର ନିଜାମବାଦର ବୋଡାନରୁ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ନେଲୋରକୁ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସାଙ୍ଗରେ ନିଜ ପୁଅକୁ ଆଣି ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି I ଏନେଇ ମା କହିଛନ୍ତି କି ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋ ସାଥିରେ ଅଛନ୍ତି, ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି,” ମୋ ପୁଅ ବାହାରେ ରହିଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଭୀଷଣ କାନ୍ଦିବାରୁ ମୁଁ ସମ୍ଭାଳି ପାରିନଥିଲି ଏବଂ ସ୍କୁଟି ନେଇ ଚାଲିଯାଇଥିଲି I ତାଙ୍କ ପୁଅ କୁ 19 ବର୍ଷ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନାମ ମହମ୍ମଦ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନସେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ନାରାୟଣ ମେଡିକାଲ ଏକାଡେମୀର ଛାତ୍ର I ସେ ରେହମାତାବାଦରେ ଏକ ଦର୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଲକ ଡାଉନ ଘୋଷଣା ପରେ ମାର୍ଚ୍ଚ 23 ପାଇଁ ରିଟର୍ନ ଟିକେଟ ବୁକ୍ କରିଥିଲେ ବି ଏହା ବାତିଲ ବାତିଲ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଲକଡାଉନ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା I ସେ ସେଠାରେ ଫସି ରହିଥିଲେ I ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ କହିଛନ୍ତି କି ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କିଛି ପରିବହନ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ସେ ଅନେକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳିନଥିଲା। “ମୁଁ ମୋର ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ରହିଥିଲି ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଏବଂ ମା’ ଫୋନରେ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ କିପରି ଘରକୁ ଫେରିବେ | ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ କିପରି ଫେରାଇ ଆଣିବେ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ପରାମର୍ଶ ମାଗିବା ପାଇଁ ବୋଡାନ୍ ମଣ୍ଡଳ ପରିଷଦ ଟେରିଟୋରିଆଲ୍ ବିଧାନସଭା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଥିବା ରଜିଆ ବେଗମ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପୋଲିସ୍ କମିଶନର୍ (ଏସିପି) ବୋଧନ ଭି ଜୟପାଲ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ଦୁଇଥର ଯାଇଥିଲେ।କିନ୍ତୁ ସବୁ ବିଫଳ ହେବାପରେ ଶେଷରେ ମା ନିଜ ସ୍କୁଟି ଧରି
ଏପ୍ରିଲ୍ 5 ରବିବାର ଦିନ, ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଥିବାରୁ ରଜିଆ ବେଗମ୍ ନେଲୋରକୁ ଯାଇ ପୁଅକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ | ଏବଂ ସଫଳ ମଧ୍ୟ ହେଲେ I

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here