କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ ଅସଲ ଯୋଦ୍ଧା ଙ୍କ ପରାଜୟ ,ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରି ନିଜେ ହାରିଗଲେ

0
162

ମହାମାରୀ କରୋନା ରେ ଏବେ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ପୋଲିସ ଙ୍କ ଭୂମିକା ମୁଖ୍ୟ ଥିବାବେଳେ ଜଣେ ଅସଲ ଯୋଦ୍ଧା ଙ୍କ ପରାଜୟ ହେଇଛି I ଯୋଦ୍ଧା ଜଣଙ୍କ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଆଖି ବୁଝିଛନ୍ତି I ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ  ଏପ୍ରିଲ୍ 13 ରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ପଞ୍ଜାବ ଲୁଧିଆନା ର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ କମିଶନର୍ ପୋଲିସ୍ (ଉତ୍ତର) ଶନିବାର ଦିନ ଜୀବନ ପାଇଁ ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରି ଯାଇଛନ୍ତି I ତାଙ୍କୁ 52 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ଏପ୍ରିଲ 11 ରୁ ଏକ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଥିଲେ। ଲୁଧିଆନା ସିଭିଲ ସର୍ଜନ ଡାକ୍ତର ରାଜେଶ ବାଗଗା ମୃତ୍ୟୁକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ। ସଂକ୍ରମଣ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପରୀକ୍ଷା ନକାରାତ୍ମକ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଯାଞ୍ଚରେ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା | ସେବେଠାରୁ କୌଣସି ଉନ୍ନତିର ଚିହ୍ନ ଦେଖା ଜାଇ ନଥିଲା । ମାର୍ଚ୍ଚର ଶେଷ ସପ୍ତାହରେ ଏସିପି ସାବଜୀ ମାଣ୍ଡିରେ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିଲେ। ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ଯେ ସେ ହୁଏତ ସେହି ସମୟରେ ସଂକ୍ରମଣରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସମେତ ତାଙ୍କର ତିନି ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କ; ବସ୍ତି ଯୋଡିୱାଲରେ ପୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର; ଜଣେ କନଷ୍ଟେବଳ ଙ୍କର ମଧ୍ୟ ପଜିଟିଭ ଆସିଛି I ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ଏପ୍ରିଲ ଆରମ୍ଭରେ ଜ୍ୱର ଓ କାଶରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏପ୍ରିଲ୍ 8 ରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରେ ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗଭୀର ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି I

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here